Najwyższa Panna Młoda świata

Źródło: www.ambsarchitects.com

Źródło: www.ambsarchitects.com

W irakijskim mieście Basra, w prowincji o tej samej nazwie, powstanie kompleks budynków, który będzie nosił nazwę „The Bride”, czyli „Panna Młoda”. Kolos będzie miał aż 964 metry wysokości, a antena podwyższy go do 1152 metrów. Zostanie on najwyższym budynkiem na świecie, odbierając ten tytuł wieżowcowi Burj Khalifa, znajdującemu się w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (828 metrów).

Czytaj dalej

Budownictwo nie tylko lądowe

Źródło: www.patriot24.net

Źródło: www.patriot24.net

Zgodnie definicją budownictwo kojarzy się z obiektami wznoszonymi na powierzchni ziemi. Zazwyczaj słysząc to słowo myślimy o domach jednorodzinnych, blokach, halach stalowych, drogach, mostach, liniach kolejowych albo o lotniskach. Ale czy ktoś wyobraża sobie budowle znajdujące się w wodzie lub do niej przylegające, które przede wszystkim służą ochronie ludzi? Z pewnością ten temat jest odległy każdemu z nas i warto byłoby go bardziej przybliżyć naszej wyobraźni.

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii WAT | Tagi:

Oswoić opóźnienia

Źródło: e-prawopracy.pl

Źródło: e-prawopracy.pl

Każdy z nas chyba słyszał kiedykolwiek termin „są opóźnienia na budowie”. Jest to ulubione zdanie dziennikarzy w czasie relacji z medialnych i rozpoznawalnych placów budowy. Jednakże, czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co może być ich powodem? Kto zawinił? Jak temu zapobiegać? Czytaj dalej

Gość specjalny: kierownik projektu w Skanska

Mamy przyjemnbabka skanskaość gościć w piątek, 15 stycznia o godzinie 14 w sali 7a w Bibliotece panią kierownik projektu, Anitę Sobańską, pracującą w firmie Skanska. Opowie nam o swojej pracy i karierze kobiety w budownictwie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Warto przyjść!

Zaszufladkowano do kategorii WAT