Relacja z Dnia Budowlańca w SGGW

DBDnia 16.04.2015 roku w Laboratorium „Centrum Wodne” odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Studentów Budownictwa „Dzień Budowlańca w SGGW” organizowana przez Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 

 

Podczas Dnia Budowlańca odbyły się wykłady prowadzone przez przedstawicieli takich firm i instytucji jak: Mostostal Warszawa, Peri, Pekabex, Keller, Lafarge, GraphitStudio, Laboratorium Dachów Zielonych i Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Ponadto, wystawiające się na stoiskach firmy przygotowały dla uczestników Konferencji wiele atrakcji, konkursów z nagrodami, a nawet propozycje pracy.

Z góry

Stoiska firm cieszyły się dużą popularnością

Tradycyjnie, w przeddzień Dnia Budowlańca odbył się konkurs „Wybudujemy wieżę”, polegający na budowie z drewna balsowego wież o wysokości 50 cm. W zawodach konkurowały ze sobą drużyny z Gdańska, Lublina, Łodzi, Warszawy oraz Śląska. Następnego dnia zaprojektowane i wykonane przez studentów konstrukcje zostały poddane badaniu w maszynie ściskającej. Porównywano uzyskany współczynnik stanowiący iloraz obciążenia, które przeniosła wieża oraz jej masy. Zwyciężyła drużyna SKN „Grus Grus” z Politechniki Łódzkiej. Nagrodę publiczności w konkursie na najładniejszą wieżę zdobyła natomiast drużyna „Rozbujane Betoniary” ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

wieże

Wieże konkursowe

W tegorocznej Konferencji po raz pierwszy swoje stoisko miało Koło Młodych PZITB SGGW. Prowadziło na nim działalność promocyjną przez szerzenie wśród uczestników Wydarzenia informacji o Polskim Związku Inżynierów i Techników Budownictwa oraz jego strukturach. Nie zabrakło atrakcji przygotowanych dla przybyłych na Konferencję studentów. Przeprowadzono Quiz Inżynierski, w którym można było sprawdzić swoją wiedzę, a także Turniej Gier Planszowych o tematyce budowlanej. Rywalizacja była zacięta, gdyż dla najlepszych przewidziano ciekawe nagrody-cenne gry planszowe oraz koszulki z logiem PZITB.

z nagrodami

Uczestnicy konkursów ze swoimi nagrodami      wraz z członkami Koła

W Dniu Budowlańca wzięła udział Pani Elżbieta Janiszewska-Kuropatwa, członkini Zarządu Głównego PZITB, a w latach 2006-2008 podsekretarz stanu w Ministerstwie Budownictwa. W ramach Konferencji wygłosiła Ona interesujący wykład pt. „Stosowanie wyrobów budowlanych dopuszczonych do obrotu”, uświadamiając obecnym jak duży wpływ mają wyroby budowlane na bezpieczeństwo obiektów budowlanych oraz opowiadając o wymaganiach stawianych wyrobom budowlanym dopuszczonym do obrotu w rozumieniu przepisów Prawa budowlanego i innych aktów prawnych.

Podziękowanie

Podziękowanie dla Pani Elżbiety Janiszewskiej-Kuropatwy

Koło Młodych PZITB SGGW serdecznie dziękuje Pani Elżbiecie Janiszewskiej-Kuropatwie za wygłoszony wykład i obecność na Dniu Budowlańca!

Zapraszamy na stronę internetową Konferencji: www.dzienbudowlanca.sggw.pl .