Szkolenie pt. „Podstawy nowoczesnej techniki deskowań PERI”

Peri_logoW środę, 29 kwietnia 2015 roku, członkowie Koła Młodych PZITB SGGW uczestniczyli w szkoleniu zatytułowanym „Podstawy nowoczesnej techniki deskowań PERI”, które odbyło się w siedzibie przedsiębiorstwa PERI Polska w Płochocinie.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego powitania przez Pełnomocnika Zarządu ds. Rozwoju mgr. inż. Piotra Dzięgielewskiego, który przedstawił historię PERI oraz profil i strukturę działalności Firmy w Polsce. Podczas tego wstępu studenci dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o samym przedsiębiorstwie, jak i o licznych obiektach, w których została wykorzystana technologia Peri. Wśród omawianych inwestycji znalazły się m.in.: Prosta Tower, Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Mnichowie, Centrum Nauki Kopernik oraz Świątynia Opatrzności Bożej.

Następnie odbył się wykład przeprowadzony przez mgr. inż. Ryszarda Senderka, w trakcie którego zostały zaprezentowane deskowania ścienne. Zapoznał on członków Koła zarówno z systemami ramowymi (TRIO, MAXIMO), jak i dźwigarowymi (VARIO, RUNDFLEX) występującymi w ofercie PERI Polska. Każdy system został szczegółowo omówiony przy wykorzystaniu filmów instruktażowych. Jedną z ciekawostek okazał się szacht wykonany w systemie TRIO, który można w całości rozdeskować dzięki specjalnym prowadnicom. Zmniejszają one w trakcie wyciągania szerokości elementów i umożliwiają usunięcie deskowania bez konieczności jego demontażu.

Mgr. inż. Krzysztof Koziarski przestawił oferowane systemy stropowe – MULTIFLEX, STOLIKI i SKYDECK wraz z możliwościami ich racjonalnego wykorzystywania oraz różnicami między tymi systemami. Następnym punktem był pokaz systemów w hali wystawowej, po której uczestników szkolenia oprowadził technolog mgr. inż. Marcin Głowacki. Opowiadał on o poszczególnych systemach oraz zaspokajał ciekawość studentów odpowiadając wytrwale na ich pytania

.Po przerwie obiadowej z członkami Koła spotkał się ponownie Pan Piotr Dzięgielewski, który przybliżył im trudności wbudowywania betonu architektonicznego, aby spełniał założone wymagania estetyczne.

Szkolenie zakończyło się wręczeniem certyfikatów potwierdzających jego odbycie.IMG_20150429_161606Koło Młodych PZITB SGGW dziękuje firmie PERI Polska za poświęcony czas!

Opracowała: Aleksandra Dąbrowska