Spotkanie „Kierowanie dużymi procesami budowlanymi” – 15.05.2015 r.

Peri_logo 15 maja to data kolejnego spotkania naszego Koła, a myślą przewodnią  tego zebrania było „Kierowanie dużymi procesami budowlanymi”. Na spotkanie zostali zaproszeni goście w osobach: dr inż. Tomasz Rudnicki – p.o. Dyrektor Generalny GDDKiA, który miał przybliżyć nam tematykę budownictwa liniowego, jednak z przyczyn zawodowych nie mógł przybyć, oraz Michał Wrzosek – Prezes PERI Polska, którego tematem wystąpienia było budownictwo kubaturowe.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15:30 wystąpieniem przewodniczącego naszego koła Jakuba Szymczaka. Zakończone pół roku działalności koła pod jego kierownictwem, to czas podsumowań. Jakub zaprezentował nam, co w tym czasie udało się osiągnąć, jakie cele zrealizować, jakich wyzwań podjęli się członkowie koła. Wśród nich znalazły się: powołanie koordynatorów koła, uruchomienie strony internetowej, zorganizowanie kilku wycieczek na warszawskie budowy, przygotowanie licznych referatów oraz szkoleń i kursów, rozwijających wiedzę budowlaną. W swojej wypowiedzi odniósł się także do historii założenia Koła Młodych PZITB WAT. Na zakończenie przedstawił harmonogram planowanych spotkań koła oraz ich tematykę.

Następnie przyszedł czas na nieodłączny punkt spotkań, czyli prezentacje. Jako pierwsze zaprezentowały się nam Anna Jezierska, Karolina Jurzysta i Justyna Wiśniewska. Dziewczyny przygotowały prezentację „Ekologia i energooszczędność, od czego zacząć, na co racjonalnie nas stać?” . Przedstawiły liczne rozwiązania budowlane, pozwalające zaoszczędzić, nie tylko na etapie budowy, ale również eksploatacji przy jednoczesnej dbałości o środowisko. Hubert Surawski, Sebastian Lutostański i Jakub Łopatek przybliżyli nam innowacyjny pomysł „Domu obrotowego”. Idea „budowlanej karuzeli” wzbudziła wielkie zaciekawienie zgromadzonych na sali osób.

Prezentacja "Ekologia i energooszczędność, od czego zacząć, na co racjonalnie nas stać?" w wykonaniu Anny Jezierskiej, Karoliny Jurzysty i Justyny Wiśniewskiej

Prezentacja „Ekologia i energooszczędność, od czego zacząć, na co racjonalnie nas stać?” w wykonaniu Anny Jezierskiej, Karoliny Jurzysty i Justyny Wiśniewskiej

Prezentacja "Pasywne domy obrotowe" w wykonaniu Huberta Surawskiego, Sebastiana Lutostańskiego i Jakuba Łopatka

Prezentacja „Pasywne domy obrotowe” w wykonaniu Huberta Surawskiego, Sebastiana Lutostańskiego i Jakuba Łopatka

Po prezentacjach głos zabrał nasz gość pan Michał Wrzosek. Opowiedział nam, czym się kierował przy wyborze kierunku studiów, początkach swojej kariery oraz o decyzjach, jakie musiał podjąć przy rozpoczęciu życia zawodowego. Następnie przedstawił nam strukturę i zasady funkcjonowania firmy  PERI oraz inwestycje budowlane, przy jakich było wykorzystywane deskowanie PERI.

Prezes PERI Polska pan Michał Wrzosek

Prezes PERI Polska pan Michał Wrzosek

Pan Wrzosek udzielił także kilku cennych rad przyszłym inżynierom. Poradził, aby obok nauki zawodu i technologii  młodzi budowlańcy uczyli się także współżycia z ludźmi, bo tylko zgrany zespół może dużo osiągnąć. Podkreślił też, abyśmy zawsze, w razie niepowodzeń, mieli „plan B” i nie bali się podejmowania decyzji, bo nauka na błędach, to cenna lekcja.

Zdjęcie grupowe

Zdjęcie grupowe

Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem. Pragniemy serdecznie podziękować panu Marcinowi Wrzoskowi za przybycie.

Opracowała Julita Dudar