Relacja ze szkolenia z firmą Ruukki Polska

1754Dnia 22 maja 2015 roku członkowie Koła Młodych PZITB SGGW wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez firmę Ruukki Polska Sp. z o.o., które odbyło się w Żyrardowie. Dotyczyło ono pokryć dachowych, płyt  warstwowych oraz okładzin elewacyjnych Ruukki.

Szkolenie złożne było z kilku części. Pierwsza została poprowadzona przez mgr. inż. Pawła Florczaka. Przedstawił on prezentację dotyczącą wybranych produktów oraz wskazówek związanych z układaniem pokryć dachowych Ruukki. Szczegółowo zostały omówione rozwiązania z użyciem blach na rąbek stojący Classic oraz blach dachówkowych, a także blach Finnera wraz ze stalowym systemem rynnowym i akcesoriami. Członkowie Koła zostali również oprowadzeni po sali wystawowej, gdzie mogli zapoznać się z bliska z wcześniej omówionymi sposobami pokryć i stosowanymi materiałami.1r

Kolejnym punktem szkolenia było zwiedzanie hali produkcyjnej. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z procesem wytwarzania pokryć dachowych oraz systemów rynnowych. Można było zauważyć wysoki poziom zmechanizowania prac oraz dużą troskę o bezpieczeństwo. Po zakończeniu zwiedzania studenci zostali zaproszeni na przerwę obiadową. Następnie odbyła się prezentacja płyt warstwowych. Została ona poprowadzona przez mgr. inż. Jacka Szumiela, który poruszył także temat znaczenia szczelności przegród.

2rOstatnia część szkolenia dotyczyła okładzin elewacyjnych, a w szczególności okładzin ze stali Cor-Ten. Jest to stal o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne. Na jej powierzchni pojawia się warstwa ochronna wyglądająca jak rdza. Powłoka ta powstaje, gdy materiał jest narażony na działanie wody i powietrza. Tę interesującą część poprowadził mgr inż. Adam Myśliwiec. Na zakończenie członkowie Kola Młodych PZITB SGGW otrzymali zaświadczenia uczestnictwa w szkoleniu oraz drobne upominki.

Koło Młodych PZITB SGGW dziękuje firmie Ruukki Polska Sp. z o.o. za zorganizowanie szkolenia i poświęcony czas!

Opracowała: Ewelina Ambroziak