WorkCamp 2015

workcamp_logoTym razem słów kilka o najważniejszym celu naszej Kadry na ten rok, czyli WorkCampie.

Czym jest WorkCamp?

W teorii to przedsięwzięcie mające na celu pomoc jednostkom pożytku publicznego poprzez prace remontowe i renowacyjne. Działalność charytatywna ma być łączona przez młodych inżynierów ze zdobywaniem doświadczenia oraz wiedzy praktycznej.  A w praktyce? WorkCamp to ogromna ilość pracy kilkunastu osób – zarówno podczas przygotowań, jak i realizacji, a także świadectwo dobrej woli, serca i pracowitości młodych ludzi.

W zeszłym roku członkowie Młodej Kadry Stowarzyszenia odnowili dziesięć pomieszczeń domu dziecka w Zakopanem. Wdrożenie projektu zakończyło się sukcesem dzięki zaangażowaniu i wytrwałości w pracy uczestników, wsparciu firm oraz pomocy… wychowanków domu dziecka. Przyszli mieszkańcy odnowionych pokoi z chęcią wspierali uczestników inicjatywy, a postęp prac obserwowali z uśmiechem.

WorkCamp_logo WorkCamp_2

W tym roku uczestnicy wyjadą do Włocławka, do Domu Dziecka im. Księdza Biskupa Wojciecha Owczarka. Po zebraniu informacji na temat wielu obiektów w Polsce, placówka ta została wybrana jako szczególnie potrzebująca pomocy. Już na początku marca delegacja Młodej Kadry z Wojskowej Akademii Technicznej złożyła wizytę młodym mieszkańcom domu, by sporządzić dokumentację techniczną obecnego stanu pomieszczeń oraz poznać ich oczekiwania.

WorkCamp_4 WorkCamp_3

Plany są ambitne: podczas dwutygodniowego pobytu zespół ma zamiar wykonać kompleksowy remont pomieszczeń placówki – tak, aby pokoje były przyjazne i funkcjonalne dla dzieci. Niełatwe zadania wymagają oczywiście profesjonalnego przygotowania. Pod czujnym okiem opiekuna projektu – mgr. inż. Mariusza Okunia, uczestnicy sumiennie opracowują zakres robót i zapoznają się z technologią prac. Wszystko po to, by efekt był wzorowy, a mieszkańcy domu mogli poczuć świeżość oraz komfort w swoim otoczeniu.

Opracowała Klaudia Ozcelik