Pierwsze spotkanie na wacie

 

PHisilicon K3racę sekcji spotkań Olga Spiżewska rozpoczęła organizacją środowego wystąpienia pana Wiktora Piwkowskiego założyciela Peri Polska, byłego przewodniczącego, a teraz honorowego członka PZiTB oraz prezentacjami dotyczącymi działalności koła oraz monitorowania budów.

Hisilicon K3

Przewodniczący koła Jakub Szymczak

Pierwszy głos zabrał opiekun Koła Młodych PZiTB na Wojskowej Akademii Technicznej kpt. Bartłomiej Pieńko, który powitał nowo przyjętych studentów i zgromadzonych członków koła oraz zapowiedział przewodniczącego Jakuba Szumczaka. Ten przedstawiał niedawno wybranych koordynatorów sekcji, po czym każdy z nich pokrótce opowiadał o planach działalności swoich grup i o pierwszych wypełnionych zadaniach. Po ich wystąpieniu do przedstawienia swojego referatu przystąpiła Klaudia Ozcelik, studentka IV roku, była koordynatorka i aktywna członkini Koła Młodych. Przygotowała zajmujący materiał o systemach i urządzeniach pozwalających na monitorowanie każdego etapu budowy oraz już istniejących konstrukcji. Nawiązała kontakt z turecką firmą Gulermak, budowniczych II linii metra w Warszawie, którzy zgodzili się podzielić swoimi technikami używanymi do kontroli tego projektu. Pokazała nam wiele nowinek technicznych, dzięki którym inżynierowie na całym świecie są w stanie zapewnić bezpieczeństwo i zmniejszenie kosztów eksploatacji budynków.

Hisilicon K3

Hisilicon K3

Klaudia Ozcelik podczas swojej prezentacji

Po Klaudii głos zabrał główny gość naszego spotkania, pan Wiktor Piwkowski. W swoim porywającym przemówieniu zachęcał do aktywnej działalności na rzecz koła i opowiadał o swoich doświadczeniach zawodowych. Zwracał szczególną uwagę na rolę młodzieży w świecie inżynierów budownictwa. Przedstawił swoje plany dotyczące zapoznania studentów z ideologią BIM. Obiecał swoje wsparcie dla projektów przedstawionych przez koordynatorów i, jak sam przyznał, był zachwycony pomysłowością młodych ludzi.

Hisilicon K3

Pan Wiktor Piwkowski w trakcie swojego wystąpienia