Spotkanie KM PZITB WAT 03.03.15r.

pzitb_logo_NEWSWe wtorek 03.03.15 r. odbyło się kolejne spotkanie Koła Młodych. Na tym spotkaniu rozpoczęliśmy realizację kolejnego celu – prezentowania referatów. Jest to nasz wewnętrzny sposób na poszerzanie wiedzy, łącznie z rozwijaniem umiejętności miękkich.

 

Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniami koordynatorów, którzy krótko podsumowali bieżącą działalność. Jako pierwszy głos zabrał Jakub Szymczak, który poinformował o nadchodzących szkoleniach, w których możemy wziąć udział. Po Jakubie przemówił Krzysztof Milanowski. Opowiedział o swojej pracy w tworzeniu Platformy Warszawskiej, łączącej Wojskową Akademię Techniczną, Politechnikę Warszawską oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Współpraca między tymi uczelniami przejawiałaby się we wspólnym udziale w programach szkoleń, Workcampie i praktykach. Krzysztof również zaproponował nam również szkolenia z systemów różnych firm budowlanych w ramach współpracy między poszczególnymi firmami, a firmą Simpiria, którą reprezentuje.

Klaudia Ozcelik z kolei poinformowała nas, że został wybrany już dom dziecka do renowacji. Obiekt zlokalizowany jest we Włocławku. Aktualnie prowadzone są rozmowy na temat rozszerzenia zakresu robót (prócz wyrównywania i malowania ścian także wymiana okien i drzwi).Krótko na temat referatów wypowiedziała się Marta Rekść. Zapowiedziała dzisiejsze i następne prezentacje, a także przedstawiła formę ich oceny przez audytorium.

W temacie dotyczącym praktyk głos zabrał koordynator tego modułu, Jacek Zgoda. Powiedział nam, że na tę chwilę zostało wysłane 30 pism do różnych firm budowlanych z propozycją praktyk letnich i jest w fazie oczekiwania na odpowiedź.Następny w kolejności był Przemek Plichta, odpowiedzialny za wycieczki na budowy. Przypomniał o zaplanowanej już wyprawie na budowę wieżowca Q22 oraz poinformował o kolejnych dwóch proponowanych wyjściach.Jako ostatni przed referatami wystąpił Daniel Andraszewski. Opowiedział krótko o rozpoczęciu działania strony internetowej oraz planowanej dystrybucji treści.

Drugą częścią spotkania były referaty. Był to nasz Kołowy debiut, więc wyrazy uznania należą się osobom, które na to zebranie przygotowały swoje tematy:

  • Historia budowy Twin Towers – Dominika Nachtygal, Agnieszka Mróz, Monika Mularska, Olga Skalska
  • Budowa w ekstremalnym czasie. Najszybciej wybudowane i najbardziej efektowne budowle – Angelika Kłos, Aleksandra Łątka, Agnieszka Bajor
  • Najwyższe budowle w swoich kategoriach – Michał Żarłok, Michał Turczyński, Erwin Szatan, Karol Wiśniewski

W ten sposób nasze spotkanie urozmaiciliśmy porządną dawką wiedzy i naprawdę miło spędziliśmy czas. Dodatkowo po każdym temacie mieliśmy krótką dyskusję na temat plusów i minusów wystąpienia danego zespołu.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i przypominamy, że w następny piątek 20 marca o godzinie 16:00 w sali 103 Klubu WAT odbędzie się spotkanie „Kodeks budowlany – charakterystyka i przyszłość”. Gościem specjalnym spotkania będzie Andrzej Bratkowski – były minister budownictwa, obecnie członek Komisji Kodyfikacyjnej, który przybliży nam temat kodeksu budowlanego i planowanych zmian w prawie budowlanym.

Opracowała Agnieszka Mróz