WorkCamp 2014

Pierwsze wdrożenie projektu WorkCamp zak1przewidziano w Oddziale Warszawskim PZITB – „WorkCamp Warszawa”. Wyzwanie to podjęło siedmioro członków PZITB Warszawa przy wsparciu dwóch członków PZITB Łódź. Studenci w zaledwie 9 dni  wyremontowali jedno z pięter Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Tatrogród” w Zakopanem. Nasi członkowie odnowili sześć pokoi, łazienkę, korytarz, kuchnię oraz salon. W remontowanych pokojach konieczne było wyrównanie ścian i sufitów, odświeżenie kolorów oraz renowacja drzwi, paneli, progów i listew podłogowych.

 

Największym problemem z jakim spotkali się podczas realizacji, były niekorzystne warunki pogodowe. Wilgoć spowodowana długotrwałymi opadami deszczu spowalniały wysychanie farb, co wpłynęło na wydłużenie się czasu trwania prac.

Studenci mogli liczyć na szczególną pomoc ze strony dwójki przyszłych mieszkańców remontowanego ośrodka – Dagmary i Kuby, na twarzach których z dnia s1na dzień rósł coraz większy uśmiech. Nieocenioną pomocą była obecność pana Andrzeja Guty, który swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się z przyszłymi inżynierami.

Miłym zaskoczeniem była weekendowa wizyta delegacji z Oddziału Koła Młodych PZITB Gliwice, którzy przez weekend wcielili się w rolę ekipy remontowej i sobotnie przedpołudnie spędzili z pędzlem w dłoni. Dzięki ich pomocy udało się przyśpieszyć remont, a dodatkowo przywieziona przez nich dobra energia oraz pozytywne nastawienie stało się paliwem napędowym na następny tydzień pracy.

Remont „Tatrogrodu” nie byłby możliwy gdyby nie pomoc firmy koelner-polskaCAPAROL, dzięki której ściany domu dziecka przybrały żywe, radosne kolory, oraz firmy Koellner, która przekazała sprzęt wykorzystywany w czasie prac.

 

PRZED REALIZACJĄ

zakopane1zakopane2

PO REALIZACJI

zakopane3zakopane4

zak2

WorkCamp2014 w Przeglądzie Budowlanym