WorkCamp 2016

O NAS     Współpracowali z nami      Podziękowania      Kontakt
WorkCamp 2017    WorkCamp 2016     WorkCamp 2015    WorkCamp 2014


WorkCamp 2016

     Projekt Wologo_MKrkCamp jest jednym z modułów Komitetu Młodej Kadry PZiTB zajmującym się charytatywną pomocą najbardziej potrzebującym placówkom pożytku publicznego. Jest to już nasza trzecia edycja, jaką realizuje oddział warszawskiego PZiTB działający przy Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. W tym roku dołączyły do nas dwie największe warszawskie uczelnie politechniczne takie jak Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego oraz Politechnika Warszawska.

 

W edycji WorkCamp2016 zdecydowaliśmy się pomóc Domowi Samotnej Matki Archidiecezji Warszawskiej, im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach. Teresa Strzembosz była  współtwórczynią ośPierwotna siedziba DSM w Cyliczkachrodków adopcyjno-opiekuńczych i domów samotnej matki. W II połowie 1956 współpracowała prymasem Stefanem Wyszyńskim, a w 1958 roku założyła Dom Samotnej Matki w Chyliczkach, który dziś nosi jej imię.

Placówka prowadzona jest przez Ks. Dominika Koperskiego. Obecnie znajduje się w niej 14 dorosłych oraz 10 noworodków. Zdecydowaliśmy się na to aby wykonać własnymi rękami ocieplenie starej części ośrodka, a mianowicie parterowego budynku z poddaszem użytkowym. Zależy nam również na tym, aby odnowić ściany w kuchni oraz 4 pokojach w których mieszkają matki z dziećmi.