Golf – gra z historią sięgającą średniowiecza

golf

Golf – gra z historią sięgającą średniowiecza, uprawiana jest w formule zawodowej oraz amatorskiej – jako sport rekreacyjny. Popularna we wszystkich cywilizowanych krajach, obecna na większości kontynentów. Także i do Polski wkroczyła ta dyscyplina po latach komunizmu, który nie był skłonny promować tak burżuazyjnych rozrywek. Zresztą w systemie, gdzie nic nie działało, było brudno a infrastruktura była w coraz gorszym stanie, jak miały by powstawać pola golfowe? Przynajmniej na użytek społeczeństwa. Nie wykluczam, że włodarze komunistyczni sami sobie gdzieś takie pola mogli urządzać. 


https://golfhelp.pl/buty-golfowe


W naszym kraju historia golfa sięga dwudziestolecia międzywojennego, następnie jego odbudowa rozpoczęła się od początku lat 90-tych. W 1993 roku założony został Polski Związek Golfa.  

W Polsce funkcjonuje już duża ilość klubów golfowych, nie ma tez problemu z dostępem do dobrego sprzętu go gry w golfa. Trzeba podkreślić, że golf to sport elitarny. Wpływają na to między innymi koszty sprzętu – zestawu kijów golfowych, torby do golfa, wózka golfowego, odzieży i specjalnych butów. Są to sumy liczone w tysiącach złotych.