Pallad

Biżuteria z białego złota może u niektórych osób wywoływać reakcje alergiczne. Wynika to z faktu, iż większość biżuterii z białego złota jest wytwarzana przy użyciu stopów zawierających nikiel jako środek wybielający, a odsetek populacji jest uczulony na nikiel. W przypadku tych osób kontakt z niklem może powodować kłopoty dermatologiczne, od łagodnej wysypki skórnej po poważne otwarte rany i trwałe blizny. W Europie istnieją przepisy regulujące stosowanie niklu w biżuterii. Europejskie prawo znane jest jako „Dyrektywa niklowa” i jest, iż żaden nikiel nie może być wprowadzany w materiale, który spotyka się w otwartej ranie, np. Po przekłuciu, do czasu całkowitego wygojenia.

Co powinien zrobić kupujący biżuterię w obliczu tych informacji? Przede wszystkim odpręż się, większość mężczyzn nie ma silnych reakcji na nikiel. A jubilerzy zaczynają używać stopów zawierających mniej niklu do robienia biżuterii z białego złota.

Zobacz stronę: lombard Konin

Niektóre bezniklowe stopy białego złota zostały pierwotnie opracowane w latach dwudziestych XX wieku przy użyciu palladu jako głównego środka wybielającego. Pallad należy do platynowej grupy metali. Jest metalem o barwie stalowobiałej, nie matowieje na powietrzu, jest najmniej gęstym i najniższym stopniem metali z grupy platynowców. Pallad ma znacznie dobrą odporność na korozję i matowienie i dobrze miesza się ze złotem, oferując prawie całkowitą homogenizację w pełnej gamie kompozycji złota i palladu. Wszystkie te czynniki sprawiają, że istnieje więc odpowiedni wybór do produkcji biżuterii z białego złota. Daje także stopy o doskonałych właściwościach mechanicznych przewyższających pod wieloma względami nikiel-białe, które potrafią być złożone w obróbce i zawierają kieszenie ze złota i niklu, albowiem te dwa metale nie lubią się mieszać. Biżuteria wykonana ze stopu palladu / złota nie wywołuje reakcji alergicznych.

Możesz zapytać: „Jeśli pallad jest o mnóstwo lepszy od niklu do produkcji białego złota, czemu nie wszyscy jubilerzy go używają?” Odpowiedź brzmi: koszt. Pallad jest trochę droższy w użyciu. Cena uncji palladu wynosi obecnie około 300 dolarów, a klienci nie lubią płacić wyższych opłat za to, co wydaje się być owym samym produktem jubilerskim. Wszelako jak ludzie poznają fakty dotyczące białego niklu i zagrożeń alergicznych, jakie on stwarza, wielu jest gotowych zapłacić mało więcej.

Innym białym metalem na horyzoncie jest 950 Palladium. Niektórzy producenci biżuterii wytwarzają produkty z nowych stopów palladu, które można odlewać w biżuterię. To wyśmienity metal, ponieważ ma jasny biały kolor, nader odpowiedni do platyny, ale posiada znacznie niższą cenę. Jest wciąż stosunkowo nowy, zatem jubilerzy wciąż rozwijają się, jak najlepiej pracować z tym metalem. Miej jednakże oczy szeroko otwarte, albowiem wkrótce zobaczysz więcej tegoż produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Contact us today to learn more about homes for sale in pelican sound estero florida. Share this on facebook : ekstra drewniane elementy domu – schody, podłogi, ściany, okna, drzwi. Produse pe baza de miere albine – recomandari.