Zdrowie skóry wymaga odpowiedniego odżywiania

Wolnorodnikowe uszkodzenia występują w skórze, tak jak w wszystkiej innej dziedzin naszego ciała. Witaminy przeciwutleniające, takie jak witamina A, C i E, są niezbędne w zapobieganiu tym uszkodzeniom.

Witaminy przeciwutleniające, takie jak witamina A, witamina C oraz witamina E, są ważne dla zdrowej skóry, albowiem to dokładnie te witaminy są odpowiedzialne za kontrolowanie szkód, które wytwarzają wolne rodniki, produkty uboczne wytwarzania energii w systemie i zanieczyszczenia środowiska. . Te wolne rodniki uszkadzają kolagen oraz elastynę, które są włóknami podtrzymującymi skórę. W miarę jak dochodzi do owego uszkodzenia, pojawiają się zmarszczki i brak młodzieńczej elastyczności. Witamina C jest potrzebna w produkcji kolagenu, dzięki czemu jest obowiązkowa dla wyglądu skóry oraz jej funkcji. Ostatnie badania wykazały nawet, iż połączenie witamin C i E może pomóc w naprawie skóry uszkodzonej przez słońce.

Wejdź:Laserowe usuwanie żylaków Wrocław

Wszyscy chcemy wyglądać jak najlepiej. Zdrowa skóra sprawia, że ​​wyglądamy młodziej i czujemy się piękniejsi. Oprócz kosmetycznych zalet zdrowej skóry należy wziąć pod uwagę inne korzyści zdrowotne. Nasza skóra została zaprojektowana jako bariera ochronna, która powstrzyma bakterie, wirusy oraz inne zanieczyszczenia przed dostaniem się do organizmu. Zdrowe odżywianie to wspaniały sposób na zachowanie zdrowej skóry, ale dodawanie witamin i suplementów mineralnych działa jak ubezpieczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *