Istotne kwestie dotyczące makijażu

Makijaż brwi – porady

Makijaż brwi to dla ciebie nieodgadniony teren  i masz wrażenie, że absolutnie nie nauczysz się go poprawnie robić? Miast od razu zakładać swoją klęskę, zacznij próbować, bo to właśnie praktyka formuje specjalistę. A ów typ makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na kłopotliwy. W rzeczywistości, jak już ogarniesz pewne podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu raptem kilku minut – i to choćby w czasie jazdy pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednakże trochę czasu na owe szkolenia. Jeśli dzierżysz pomadę bądź cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeżeli za parę minut musisz wyjść do pracy bądź na zakupy. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wówczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz nauczyć się podkreślać ich naturalny zarys i ogólny wygląd. Jeśli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, kształt twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednak zanim rozpoczniesz nabywanie i próbowanie tych wszystkich produktów, powinnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest zwykła prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu ujarzmiać. Na nakładanie koloru przyjdzie jeszcze czas, a początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz też nakładać na nie niedużą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik malowania brwi jest natomiast tak dużo. Trudno rzec, jaka z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i zobaczyć, która technika jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Sprawdź również różne kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się wyłącznie do klasycznej kredki. Najprawdopodobniej znacznie fajniejszy rezultat osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz brwi pomadą o ciemniejszej barwie.

Wybór koloru podkładu. Chcąc otrzymać jak najbardziej naturalny efekt, musimy dużą wagę przyłożyć do doboru właściwego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Następnie zastosujmy się do poniższych porad, by sięgnąć po artykuł, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Nim jednak zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samodzielnie określić jej ogólny typ. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje cery. Są to: cera tłusta, mieszana i sucha. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie przedtem sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Najczęściej jest ich kilka albo kilkanaście do wyboru, dlatego każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Teraz powinnaś przetestować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy jednakże już musimy to zrobić, ponieważ udałyśmy się do drogerii w nałożonym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest sprawdzać podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Świetnie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, albowiem one jedynie podkreślą niedoskonałości naszej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *