Tag Archives: spodnie

Moda, która odeszła za jakiś czas wróci

Moda zmienna jest, to jasne. Fasony pojawiają się, znikają i ponownie powracają po paru latach.

Dekada lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia to, w kwestii spodni moda na tzw.: dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na dzwony wróciła w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Znowu ostatnio gdzieniegdzie można zobaczyć ów styl.

W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku popularne były nader opięte i trochę za krótkie spodnie. Ta moda znowu była popularna w ostatnich latach. Była częścią stylu tytułowanego slim, charakteryzującego się również obcisłymi marynarkami.

W czwartej dekadzie zeszłego stulecia modne były bardzo obszerne marynarki i wielce obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego trendu były garnitury w latach osiemdziesiątych zeszłego wieku i w kolejnej dekadzie. Natomiast spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych nadmienione wyżej dzwony.

Lata czterdzieste ubiegłego stulecia to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Rzeczona tendencja wróciła ponownie w latach dziewięćdziesiątych i niedawno, czyli na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku znów widać ten styl.

 

https://litfashion.pl